ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το κόστος του τζάμπα

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από Admin 8/1/2008, 00:41

Η εταιρεία που μας φιλοξενεί επιλέχθηκε γιατί εκτός από τη δωρεάν φιλοξενία είχε εγγυηθεί (και είχε τηρήσει) στο παρελθόν τη δέσμευσή της να παραχωρεί χώρο στους servers της χωρίς να επιβάλλει την υποχρεωτική προβολή διαφημιστικού υλικού. Δυστυχώς από το μεσημέρι της 7ης Ιανουαρίου 2008 οι ιδιοκτήτες της αποφάσισαν να μεταβάλλουν την πολιτική τους έναντι των διαφημίσεων και να αρχίσουν να προβάλλουν υποχρεωτικά διαφημιστικό υλικό της Google. Παρά τις διαμαρτυρίες δεκάδων διαχειριστών φαίνεται ότι αυτή η απόφαση δεν πρόκειται να αλλάξει. Παρά το γεγονός ότι η απόφαση αυτή -τουλάχιστον προς το παρόν- επηρεάζει την εμφάνιση του ιστοτόπου μόνο για τους επισκέπτες και όχι για τα μέλη του, οφείλουμε να τονίσουμε ότι δεν έχει καμιά σχέση με εμάς, όπως καμιά σχέση δεν έχουν τα διαφημιζόμενα προϊόντα και υπηρεσίες...
Admin
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 06/12/2007

https://ekp64a2.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από ΔΑΝΑΗ 9/1/2008, 14:11

Το ίδιο κόστος πληρώνουμε και εμείς στο δικό μας χώρο. Σήμερα βρήκα εκεί στο τσατ κάποιο δικό σας μήνυμα και έτσι έφτασα ως εδώ και βλέποντας πως με ενδιαφέρει το αντικείμενο του φόρουμ, γράφτηκα στα μέλη σας.

Για το θέμα των διαφημίσεων θα ήθελα να ρωτήσω πως καταφέρατε να περιορίζεται το πρόβλημα στους επισκέπτες και μόνο. Γιατί στο δικό μου φόρουμ και σε άλλων φίλων η κατάσταση είναι τραγική και με τα μέλη. Θέλω δηλαδή να μάθω αν το ρυθμίσατε εσείς ή απλώς σταθήκατε τυχεροί στις επιλογές της εταιρείας.
ΔΑΝΑΗ
ΔΑΝΑΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 09/01/2008

http://educandus.forumotion.com/portal.htm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από nkaklamanos 9/1/2008, 14:32

Δανάη σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Υπάρχει ρύθμιση από το administration panel (τουλάχιστον προς το παρόν). Η διαδικασία:
Administration Panel--->Misc--->Current Situation--->και τσεκάρισμα στο Guest (ή επισκέπτης αν χρησιμοποιείς την ελληνική έκδοση). Προηγουμένως θα πρέπει να έχεις τσεκάρει την επιλογή Allow Banner Ads=No από Γενική Διαχείριση--->Ρυθμίσεις--->Ρυθμίσεις.
Η λύση μού έχει δουλέψει σε δυο fora. Αν δεν ισχύσει στο δικό σας τότε μας περιμένουν χειρότερες μέρες...
nkaklamanos
nkaklamanos

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 06/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από ΔΑΝΑΗ 9/1/2008, 16:07

Χίλια ευχαριστώ. Θα κοιτάξω να το κάνω και μακάρι να πιάσει.
ΔΑΝΑΗ
ΔΑΝΑΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 09/01/2008

http://educandus.forumotion.com/portal.htm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από nkaklamanos 9/1/2008, 16:38

Να είσαι καλά! Νομίζω ότι θα δουλέψει αν ακολουθήσεις τα βήματα. Μάλιστα με το δεύτερο βήμα θα απαλλαγείς από τα banners και θα μείνουν μόνο οι διαφημίσεις κειμένου για τους επισκέπτες...
nkaklamanos
nkaklamanos

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 06/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από ΔΑΝΑΗ 9/1/2008, 16:44

Δεν ξέρω πώς να σε ευχαριστήσω. Έχουμε και ένα άλλο φόρουμ με τον αδερφό μου για Πολυφωνικά τραγούδια και επίσης ένα έχω για τους μαθητές μου. Καταλαβαίνεις τον πανικό μας όταν εμφανίστηκαν οι διαφημίσεις... Σου στέλνω τα ευχαριστήρια όλων...
ΔΑΝΑΗ
ΔΑΝΑΗ

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 09/01/2008

http://educandus.forumotion.com/portal.htm

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το κόστος του τζάμπα Empty Απ: Το κόστος του τζάμπα

Δημοσίευση από nkaklamanos 10/1/2008, 19:06

Προφανώς δε χρειάζεται να μ' ευχαριστήσεις. Μάλλον εγώ πρέπει να σ' ευχαριστήσω γιατί με την ευκαιρία βρήκα το forum για τα πολυφωνικά τραγούδια και το ηπειρώτικο μισό μου πολύ το ευχαριστήθηκε...
nkaklamanos
nkaklamanos

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Πόλη : Αθήνα
Registration date : 06/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης